لینکدین چیست؟ | ۱۰ حقیقت جالبی که باید از لینکدین بدانید!

لینکدین چیست؟
فهرست مطالب
اگر به تازگی وارد بازار کار شده‌اید؛ احتمالاً بارها نام لینکدین را شنیده‌اید و سوال لینکدین چیست به یکی از دغدغه‌های بزرگ برایتان تبدیل شده است. لینکدین یک فضای حرفه‌ای برای برقراری ارتباط سازنده با افراد فعال در حوزه کاری شماست. با حضور در لینکدین می‌توانید خود را به عنوان یک شخص حرفه‌ای پرزنت کنید و علاوه بر دریافت پیشنهادات کاری از شرکت‌های برجسته، به عنوان یک رهبر محتوایی در حوزه خود تبدیل شوید. اگر صاحب یک کسب و کار هستید و تصمیم دارید فعالیت خود را در بستر لینکدین آغاز کنید. ما در این مقاله به معرفی لینکدین مارکتینگ پرداخته‌ایم.

لینکدین چیست؟

لینکدین یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سطح بین‌المللی است. این اپلیکیشن برخلاف اینستاگرام، فیس بوک و توییتر برای یک هدف خاص طراحی شده است. تمرکز لینکدین فقط بر روی ابعاد حرفه‌ای زندگی شماست؛ به‌طوری‌که با تولید محتوا در لینکدین، می‌توانید به نت ورک هدفمندی از افراد حرفه‌ای دست پیدا کنید. هدف بنیان‌گذاران لینکدین این است که با ایجاد گروهی از مخاطبین، به پیشرفت شغلی شما در فضای حرفه‌ای کمک کند.

لینکدین از زبان لینکدین

اغلب تعاریفی که از لینکدین می‌شنویم، برگرفته از تعریفی هستند که دانشنامه ویکی ‌پدیا از لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای ارائه داده است. شاید بهتر باشد لینکدین را از زبان خود لینکدین بشناسیم و چشم‌انداز و ماموریت لینکدین، از زاویه دید بنیان‌گذارانش نگاه کنیم. معرفی لینکدین: لینکدین، بزرگ‌ترین شبکه حرفه‌ای جهان با بیش از ۸۳۰  میلیون عضو در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه در سراسر جهان است. چشم‌انداز: ایجاد فرصت اقتصادی برای هر یک از اعضای نیروی کار جهانی. ماموریت: ماموریت لینکدین ساده است. حرفه‌ای‌های جهان را به هم نزدیک‌تر می‌کند تا بتواند بهترین افراد را در کنار قرار دهد. امروزه، لینکدین یک تجارت متنوع را با درآمد حاصل از اشتراک عضویت، فروش تبلیغات و راه‌حل‌های استخدام تحت رهبری رایان روسلانسکی رهبری می‌کند. در دسامبر ۲۰۱۶، مایکروسافت خرید LinkedIn را تکمیل کرد و ابر حرفه‌ای پیشرو و شبکه حرفه‌ای پیشرو جهان را گرد هم آورد.

چرا از لینکدین استفاده می‌کنیم؟

بسیاری از کسب‌و‌کارهای به نام از لینکدین برای غربالگری و استخدام کارمندان خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که ایجاد یک حساب کاربری لینکدین می‌تواند به شما در پیدا کردن شغل ایده‌آلتان کمک کند. پس از ثبت‌نام، می‌توانید اطلاعاتی را به پروفایل خود اضافه کنید که خلاصه‌ای از مهارت‌ها و سابقه شغلی شماست. پروفایل لینکدین تمامی آیتم‌های یک رزومه خوب را دارد و از آن می‌توانید به عنوان یک رزومه آنلاین استفاده کنید. برای شبکه سازی می‌توانید برای افراد درخواست کانکشن بفرستید. می‌توانید از کانکشن‌های خود بخواهید که مهارت‌های شما را تأیید کنند. با اشتراک گذاری پست می‌توانید فالوورهای خود را افزایش دهید و با شناخته‌تر شدن در دنیای حرفه‌ای‌ها پیشنهادات شغلی بیشتر و بهتری دریافت کنید. علاوه بر این موارد می‌توانید عضو گروه‌های مختلف شوید؛ صنایع و مشاغل مختلف متمرکز هستند. گروه‌ها می‌توانند شما را در جریان آخرین اخبار در زمینه کاری خود قرار دهند و همچنین به شما کمک کنند افراد دیگری را پیدا کنید که از نظر حرفه‌ای به شما شباهت دارند.

ابزار پیدا کردن شغل در لینکدین چیست؟

لینکدین یک ابزار کاریابی قدرتمند دارد که می‌تواند فرصت‌های شغلی را در سراسر جهان پیدا کند. لینکدین این امکان را به شما می‌دهد که فرصت‌های شغلی را بر اساس شرکت، سطح تجربه و… فیلتر کنید. برخی از فرصت‌های شغلی در لینکدین دارای گزینه Easy Apply هستند که به شما امکان می‌دهد تنها با چند کلیک اطلاعات پروفایل خود را با شرکت به اشتراک بگذارید. برای فعالیت در لینکدین، نیازی به پرداخت هزینه ندارید و می‌توانید به راحتی یک حساب کاربری ایجاد کنید. توجه داشته باشید که برای فعالیت صحیح و اثر گذار در فضای این شبکه اجتماعی نیاز به آشنایی با الگوریتم لینکدین دارید. آشنایی با این الگوریتم‌ها می‌تواند آینده کاری شما را دستخوش تغییرات مطلوبی کند.

لینکدین مارکتینگ چیست؟

لینکدین یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای مارکتینگ برندینگ است. برای همین بسیاری از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ با طراحی استراتژی تولید محتوا در لینکدین، کسب و کارها را به بازار معرفی می‌کنند. به مجموعه فعالیت‌هایی که در فضای لینکدین برای بازاریابی و رشد کسب و کار انجام می‌شود، مارکتینگ برای لینکدین یا لینکدین مارکتینگ می‌گویند. این فعالیت‌ها می‌تواند شامل شناخت پرسونا، استراتژی فعالیت در لینکدین، تولید محتوا برای لینکدین و… باشد.

10 حقیقت جالبی که باید از لینکدین بدانید.

  1. لینکدین قدیمی‌ترین شبکه اجتماعی است.
ایده لینکدین در سال ۲۰۰۲ شکل گرفت. این شرکت حدود یک سال بعد در ۵ می ۲۰۰۳ رسماً آغاز به کارکرد. شاید برایتان جالب باشد که لینکدین حدود ۹ ماه قبل از فیس بوک فعالیت خود را شروع کرد و در حال حاضر قدیمی‌ترین شبکه اجتماعی در جهان است.
  1. لینکدین ۳۵ دفتر و ۱۸۰۰۰ کارمند دارد.
لینکدین در بیش از ۳۰ شهر جهان دفتر رسمی دارد. حدود یک‌سوم دفاتر این شرکت بزرگ، در ایالات متحده مستقر هستند. شما می‌توانید آدرس برخی از دفاتر لینکدین را در گوگل پیدا کنید.

3.     لینکدین از ۲۵ زبان پشتیبانی می‌کند.

این قابلیت لینکدین موجب شده است تا کاربران غیرانگلیسی زبان بتواند با زبان مادری خود در فضای لینکدین فعالیت کنند.

4.     بیش از ۱۲ میلیون کاربر آماده کار وجود دارد.

شاید برایتان جالب باشد که در لینکدین، همواره بیش از ۱۲ میلیون کاربر از قاب عکس #OpenToWork لینکدین استفاده می‌کنند. این تعداد فرد فعال، حرفه‌ای و واجد شرایط برای کار در هیچ شبکه کاریابی حضور ندارد.
  1. لینکدین ۸۱۰ میلیون عضو دارد.
اگر خواهیم لینکدین را با سایر شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنیم، نمی‌توانیم بگوییم که لینکدین بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی است (فیس‌بوک با ۳ میلیارد کاربر و اینستاگرام با ۱٫۲ میلیارد کاربر، بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی فعال هستند). با این حال می‌توانیم بگوییم که لینکدین بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی تجاری در سرتاسر دنیاست.

۶. بیشتر کاربران لینکدین مرد هستند.

۵۷ درصد از کاربران لینکدین خود را مرد و ۴۳ درصد خود را زن می‌دانند. در نتیجه می‌توانیم بگوییم که مردان علاقه بیشتری به فعالیت در بستر لینکدین دارند. توجه داشته باشید که لینکدین هیچ گزینه سومی برای تعیین جنسیت افراد ندارد. ۷. لینکدین به آمریکا محدود نمی‌شود. بزرگ‌ترین بازار لینکدین به کشور آمریکا مربوط می‌شود و حدود ۱۸۵ میلیون کاربر فعال در آمریکا دارد. اما فقط ۲۳ درصد کاربران لینکدین در ایالات متحده آمریکا هستند.

۸. بیشتر کاربران لینکدین هندی هستند.

لینکدین بیش از ۶۷ کاربر هندی دارد. این موضوع یک عالم اثرگذار در طراحی کمپین‌های لینکدین است.

۹. ۵۸ میلیون شرکت در لینکدین وجود دارند.

ممکن است این رقم شما را شگفت زده کند. اما با توجه به رسالت لینکدین، بسیار طبیعی است که کمپانی‌ها به حضور در لینکدین اهمیت بدهند. این شبکه قدرتمند به برندها اجازه می‌دهد هم به مصرف کنندگان و هم مشتریان بالقوه B2B دسترسی پیدا کنند. از طرفی بتوانند حرفه‌ای‌های بازار را استخدام کنند.

۱۰. لینکدین مؤثرترین کانال بازاریابی برای بیزینس‌های b2b است.

۴۰ درصد از بازاریابان B2B، لینکدین را مؤثرترین کانال برای هدایت مشتریان با کیفیت بالا معرفی می‌کنند. کاربران لینکدین می‌توانند از داده‌های دموگرافیک حرفه‌ای برای هدف قرار دادن افراد مناسب بر اساس عنوان شغلی، شرکت، صنعت و سابقه کارشان استفاده کنند.

لینکدین پلتفرمی برای برندینگ

در لینکدین می‌توانید شخصیت برند کارفرمایی یا شخصی خود را بسازید و به همگان نشان دهید. فعالیت در لینکدین یکی از تاثیرگذارترین فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ است و به شما کمک می‌کند تا ثابت قدم به سمت حرفه‌ای شدن حرکت کنید.

سؤالات متداول

آیا لینکدین یک کمپانی هندی است؟

لینکدین یک شرکت آمریکایی است و فقط گستره عظیمی از کاربرانش از هند هستند.

برترین شرکت‌های لینکدین کدام‌اند؟

برترین کمپانی‌های لینکدین در سال ۲۰۲۲ به ترتیب Amazon، Alphabet، Wells Fargo و JPMorgan Chase & Co هستند.

آیا لینکدین حقوق خوبی پرداخت می‌کند؟

میانگین حقوق لینکدین از حدود ۸۵,۷۹۴ دلار در سال برای یک نماینده خدمات مشتری تا ۲۹۶,۵۴۷ دلار در سال برای یک مدیر ارشد متغیر است. میانگین دستمزد ساعتی لینکدین از حدود ۴۱ دلار در ساعت برای یک نماینده خدمات مشتری تا ۱۰۴ دلار در ساعت برای یک SWE متغیر است.

آیا لینکدین شرکت خوبی است؟

لینکدین یکی از برترین شرکت‌های آمریکایی است که بسیاری از فعالان در حوزه‌های مختلف به کار کردن در این شرکت علاقه دارند.

مالک لینکدین چه کسی است؟

در حال حاضر مالک لینکدین، شرکت مایکروسافت است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دیگر مطالب
ارتباط در
اینستاگرام
توی اینستاگرام، سعی می‌کنیم نکات سئو رو مختصر بگیم. این پیج هم برای محتوانویسان خوبه هم برای سئوکارای عزیز!
ارتباط در
تلگرام

توی تلگرام همیشه آنلاین هستیم. شما هرجا راحتید ما میایم اونجا!✌🏼

__________________

پیشنهاد می‌کنم برای گفتگو توی تلگرام از داخل گوشی روی دکمه کلیک کنین!

ارتباط در
واتس‌اپ

ما بیشتر توی واتس‌اپ با مشتریان در ارتباطیم و دریافت و تحویل پروژه ها از این بستر انجام میشن.

همینطور با نویسنده‌های محترم هم اینجا چت می‌کنیم اما توی ترلو کار رو مدیریت می‌کنیم.

__________________

پیشنهاد میکنم از داخل گوشی روی دکمه شروع کلیک کنید!

گفتگوی آنلاین در سایت

اگه درحال حاضر دوست ندارین هویت شما فاش بشه؛ می‌تونین با کلیک روی دکمه گفتگو (پایین – راست) با ما روی بستر سایت نقطه ویرگول گفتگو کنید!

})(jQuery);