الگوریتم لینکدین را بشناسیم | الگوریتم های لینکدین در سال ۲۰۲۲

الگوریتم لینکدین
فهرست مطالب

طبق آمار، بیش از ۵۰ درصد مشتریان کسب و کارها، از طریق شبکه اجتماعی لینکدین جذب می‌شوند. این ارقام برای کسب و کارهای B2B و B2G  بسیار بالاتر است. به همین علت بسته به استراتژی کسب و کار یا پرسونال برندینگ، گاهی لینکدین از اینستاگرام هم مهم‌تر می‌شود.

اگر قصد دارید به تولید محتوا در لینکدین بپردازید، قبل از هر چیزی بهتر است با الگوریتم‌ لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی کلیدی در کسب و کار آشنا شوید. شناخت صحیح الگوریتم‌ها به شما کمک خواهد کرد تا با هدف گذاری صحیح در لینکدین تولید محتوا کنید و به جذب مخاطبان هدف خود در این شبکه اجتماعی بپردازید.

 الگوریتم لینکدین چیست؟

بسیاری از سهام داران و مدیران ارشد لینکدین معتقدند که لینکدین، یک بیزینس است. اما اگر از صاحب نظران حوزه کسب و کار بپرسید که لینکدین چیست؟ می‌گویند که لینکدین یک شبکه اجتماعی برای حرفه‌ای‌ها است. اگر به چشم یک شبکه اجتماعی به لینکدین نگاه کنیم، می‌دانیم که الگوریتم‌هایی خواهد داشت که مانند هر شبکه اجتماعی دیگری برای شناسایی اکانت‌های برتر از آن استفاده می‌کند. اگر علاقه دارید تا اکانت شما نیز توسط لینکدین جز اکانت‌های برتر به حساب بیاید، بهتر است با الگوریتم لینکدین در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید. ما در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا شما را با فرمول جادویی الگوریتم های لینکدین آشنا کنیم.

معرفی الگوریتم لینکدین

الگوریتم LinkedIn طیف وسیعی از عوامل را در نظر می‌گیرد تا مشخص کند چه کسی چه پست‌هایی را در پلتفرم می‌بیند؟ موضوعات، افراد و انواع پست‌هایی که یک فرد به احتمال زیاد با آن‌ها درگیر می‌شود تعیین می‌کند که نیاز به چه مطالبی دارد و حتی در چه فیلدی مشغول به فعالیت است. لینکدین در حال حاضر ۸۱۰ میلیون عضو دارد که این رقم به طور روزانه در حال افزایش است. در نتیجه الگوریتم لینکدین باید میلیاردها پست را در طول یک روز مورد بررسی قرار دهد. تمام تلاش الگوریتم لینکدین برای این است که پست‌ها و اخبار منتشر شده برای خواننده جذاب و کاربردی باشد.

برای این که لینکدین بتواند پایه‌های کسب و کار خود را استوار نگه دارد، مجبور است اولویت اول خود را کاربرانش قرار دهد. در نتیجه هدف نهایی لینکدین اولویت بندی محتوای مرتبط و ترویج تعامل بین کاربرانی از یک صنف است. استراتژی لینکدین بر پایه تجربه کاربر برای دیدن آموزش و اخبار مفید در حوزه کاری‌اش است.

لینکدین کسل کننده نیست! شما می‌توانید رزومه کاری خود را همیشه و همه جا با خود به همراه داشته باشید و به بهترین شیوه ممکن خودتان را پرزنت کنید.

الگوریتم لینکدین ۲۰۲۲ چگونه کار می‌کند؟

در حال حاضر آخرین آپدیت الگوریتم لینکدین برای سال ۲۰۲۲ است. طبق تجربه، شناخت الگوریتم‌ها به شما کمک می‌کند تا بهترین نمونه از محتوای خود را در لینکدین منتشر کنید، این همان دلیلی است که باعث شده تا معرفی الگوریتم، به یکی از سرفصل‌های مهم در آموزش لینکدین تبدیل شود.

برای لینکدین محتوای واقعی تولید کنید!

لینکدین فضایی برای تولید محتوای واقعی و مرتبط با شخصیت حرفه‌ای شماست. انتشار هرزنامه‌ها یا محتواهای اسپم، هیچ کمکی به رشد شما در فضای لینکدین نخواهد کرد. الگوریتم لینکدین طیف گسترده‌ای از عوامل را در نظر می‌گیرد تا تصمیم بگیرد که هر محتوای شما، تا چه حد برای مخاطبانتان مفید است.

لینکدین برای ارزشیابی محتوا سه دسته بندی را معرفی می‌کند:

 • هرزنامه یا اسپم
 • با کیفیت پایین
 • با کیفیت بالا

در ادامه قصد داریم تا هر سه نوع محتوا را به شما معرفی کنیم.

محتوای اسپم

اگر از ادبیات صحیح مرسوم در زبان معیار (در زبان انگلیسی) استفاده نکنید؛ لینکدین پست و محتوا شما را اسپم تشخیص می‌دهد. البته توجه داشته باشید که این قابلیت فقط هنگامی فعال است که محتوای شما به زبان انگلیسی نوشته شود. با این حال توصیه می‌کنیم هنگام نوشتن محتوا به زبان فارسی یا هر زبان دیگری نیز، به دستور زبان توجه کافی داشته باشید.

اگر در محتوای خود از چندین لینک استفاده کنید نیز ممکن است پست شما اسپم شناخته شود. سعی کنید در محتوا حداکثر از یک لینک استفاده کنید علاوه بر این دو مورد ذکر شده لازم است به دو نکته زیر از نظر زمان بندی نیز دقت کنید:

 • فاصله زمانی انتشار پست‌ها باید بیش از ۳ ساعت باشد.
 • فاصله زمانی تگ کردن افراد باید بیش از ۵ ساعت باشد.

محتوا با کیفیت پایین

هر چند که این پست‌ها توسط لینکدین اسپم به شمار نمی‌آیند اما از الگوریتم لینکدین برای تولید محتوای بهینه هم پیروی نمی‌کنند. اگر محتوای شما جذاب نباشد در دسته محتوای با کیفیت پایین در لینکدین به شمار می‌رود.

محتوا با کیفیت بالا

اگر نکاتی که در ادامه‌ می‌گوییم را رعایت کنید، محتوای شما توسط الگوریتم لینکدین بهینه و با کیفیت شناسایی می‌شود:

 • خوانایی بالا
 • استفاده از CTA
 • استفاده از یک تا سه هشتگ
 • استفاده از کلمات کلیدی در جای درست

لینکدین پست شما را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

هر گاه لینکدین بررسی‌های اولیه را انجام دهد و متوجه شود که محتوای اسپم تولید نکرده‌اید؛ پست شما را در قسمت home به دنبال کنندگان نشان خواهد داد. اگر تعامل نسبی زیادی توسط کاربران شکل بگیرد، لینکدین پست شما را به طیف گسترده‌تری از مخاطبان نشان خواهد داد.

اما اگر نرخ تعامل پایین باشد یا مخاطبان محتوای شما را به عنوان محتوای اسپم گزارش دهند، لینکدین از انتشار آن برای طیف بیشتر، خودداری می‌کند. این بررسی در اولین ساعات اشتراک گذاری اتفاق می‌افتد.

چگونه از تایم تست لینکدین حداکثر بهره را ببریم؟

 • از زمانی که اکثر فالوورهای شما آنلاین هستند برای ارسال پست استفاده کنید.
 • هر گونه سوال یا کامنتی که در زیر پستتان هست را پاسخ دهید.
 • از روش‌های کال تو اکشن Call to Action استفاده کنید.
 • با پست‌های دیگر تعامل کنید.

لینکدین محتوای جذاب شما را در اختیار کاربران بیشتری قرار می‌دهد.

اگر پست شما از نظر مخاطبان جذاب دیده شود، آنگاه الگوریتم قدرتمند لینکدین شما را به مخاطبان بیشتری نشان خواهد داد.

لینکدین پست‌های ما را به چه افرادی نشان می‌دهد؟

هرچه تعداد فالوورها و کانکشن شما با یک شخص بیشتر باشد، الگوریتم لینکدین حدس می‌زند که محتوای شما برای آن شخص مفید‌تر است. در نتیجه اولویت او، نشان دادن شما به آن افراد است.

از طرفی الگوریتم لینکدین علایق کاربر را بر اساس گروه‌ها، صفحات، هشتگ‌ها و افرادی که دنبال می‌کنند تعیین می‌کند. در نتیجه این امر الگوریتم لینکدین به راحتی تشخیص می‌دهد که محتوای شما برای چه افرادی جذاب است.

احتمال تعامل در الگوریتم لینکدین چگونه اندازه گیری می‌شود؟

احتمال تعامل، مفهومی است که در الگوریتم شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. این اصطلاح یعنی اینکه الگوریتم لینکدین یا هر شبکه اجتماعی تشخیص دهد که پست شما چه افرادی را درگیر می‌کند و کدام مخاطبان احتمال دارد که پست شما را لایک کنند. این احتمال تعامل در لینکدین با دو روش تعیین می‌شود:

 1. بر اساس رفتار قبلی کاربر حین مشاهده پست‌های قبلی شما
 2. نرخ تعامل خود پست و علاقه سایر کاربران به آن پست

اگر پست شما به شرکت‌ها و موضوعاتی اشاره کند که برای مخاطبانتان جذاب باشد؛ یعنی راه شما در تولید محتوا درست است. البته توجه داشته باشید که الگوریتم لینکدین به موارد دیگری از جمله زبان، لحن و موضوع پست توجه می‌کند.

۱۰ نکته برای تسلط به الگوریتم لینکدین

در ادامه قصد داریم ۱۱ نکته برای تسلط به تولید محتوا در لینکدین را به شما معرفی کنیم:

1.     پست‌های مرتبط با فضا منتشر کنید.

قبل از هر گونه تولید محتوا برای لینکدین، بهتر است که در باره مخاطبان هدف خود تحقیق کنید. موضوع پست‌هایی که منتشر می‌کنید باید همگام با خواسته و نیاز کاربرانتان باشد. اگر داده‌ای در سایر شبکه‌های اجتماعی در خصوص کاربرانتان دارید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید با بررسی مخاطبان رقبا، متوجه شوید که چه نوع محتوایی برای پرسونای شما مناسب است. توجه داشته باشید که مخاطبان علاقه دارند با صفحه‌های غنی از اطلاعات مفید تعامل برقرار کنند. شاید برایتان جالب باشد که محتواهای مولتی موجب ارتباط بیشتر در لینکدین می‌شوند. (نرخ تعامل در پست‌هایی که تصویر دارند ۲ و پست‌هایی که ویدیو دارند 5 برابر پست‌هایی است که فقط از متن و کلمات تشکیل شده‌اند.)

2.     بهترین زمان را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.

مانند هر شبکه اجتماعی دیگری، الگوریتم لینکدین نیز به ساعات اولیه بعد از انتشار اهمیت زیادی می‌دهد. برای اینکه بیشتر لایک و کامنت را دریافت کنید، بهتر است محتوای خود را در ساعاتی منتشر کنید که مخاطبانتان آنلاین هستند. به طور کلی و طبق آمار لینکدین، ساعت ۹ صبح روزهای سه شنبه و چهارشنبه بهترین زمان برای تولید محتوا و ارسال پست در لینکدین است.

3.     پست‌های خود را تبلیغ کنید

با استفاده از چند تاکتیک ساده می‌توانید بازدید پست‌های خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که افزایش بازدیدکنندگان موجب رشد و بهبود وضعیت پست‌های شما خواهند شد. انجام تاکتیک‌های زیر باعث تولید محتوای بهتر و بازدید بیشتر در فضای لینکدین می‌شود.

 • شرکت‌ها و اعضای مرتبط را تگ کنید.
 • از کلمات کلیدی به صورت استراتژیک استفاده کنید.
 • از هشتگ‌های مارک دار استفاده کنید.

اگر از روش‌های بالا استفاده کنید، مطمئناً الگوریتم لینکدین محتوای شما را کاربردی تلقی می‌کند.

4.     از لینک‌های خارجی استفاده نکنید.

هیچ پلتفرمی دوست ندارد مخاطبانش به سمت سایر پلتفرم‌ها هدایت شوند. لینکدین‌ هم از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه در الگوریتم های لینکدین، شاهد موردی هستیم که شاید کمتر کسی آن را بداند، وجود لینک جایی به‌غیراز لینکدین، باعث کمتر دیده شدن پست شما خواهد شد. از طرفی بسیاری از مخاطبان حرفه‌ای ما در لینکدین علاقه دارند تا منبع گفته‌هایمان را بدانند، در این شرایط چه کار کنیم؟ بهتر است لینک منبع هر پست را در قسمت کامنت‌ها منتشر کنید. این روش هر چند باعث فریب دادن لینکدین خواهد شد اما می‌تواند خروجی خوبی برای سئو سایت شما باشد طوری که الگوریتم لینکدین هم محتوای شما را با ارزش‌های خود همسو بداند.

5.     مخاطبان را به مشارکت تشویق کنید.

الگوریتم لینکدین برای تعامل ارزش زیادی قائل است. به خصوص پست‌هایی که الهام بخش مکالمات هستند. یکی از بهترین راه‌ها برای شروع مکالمه، پرسش است. از مخاطبان خود بخواهید نظرات یا دیدگاه‌های خود را با شما در میان بگذارند. طرح سؤالات درست، برند شما را به عنوان یک رهبر فکری معرفی می‌کند. همچنین فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علایق مخاطبانتان شما فراهم می‌کند. (البته، اگر می‌خواهید اعضای لینکدین با شما ارتباط برقرار کنند، حتماً پاسخ کامنت‌هایشان را بدهید.)

6.     محتوای مفید و جذاب بسازید.

در فضای لینکدین پست‌های مفید بیشتر دیده می‌شوند و در مقایسه با یک پست فان منتشر شده، تعامل بیشتری ایجاد می‌کنند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به دغدغه‌های فالوورها و کانکشن‌های خود در فضای لینکدین بپردازید و به آن‌ها نکته‌ای بگویید که برایشان مفید باشد. شاید برایتان جالب باشد که حتی اسکرین شات‌های جسورانه از یک موضوع نیز می‌تواند توجه مخاطبان را جلب کند.

نکته مهم برای حرفه‌ای‌ها: نظر سنجی در فضای لینکدین را فراموش کنید.

در می ۲۰۲۲، لینکدین اعلام کرد که تعداد نظرسنجی‌های نشان داده شده در فید را کاهش خواهد داد. این به دلیل بازخورد کاربران بود که نشان می‌داد تعداد بسیار زیادی از آنها نمایش داده می‌شدند. در نتیجه با استفاده بیش از حد از نظر سنجی‌ها شانس دیده شدن خود را کاهش خواهید داد.

7.     شبکه خود را استراتژیک بسازید

ارتباط و شبکه ارتباطی فاکتورهای بسیار مهمی در مورد جلب لطف الگوریتم لینکدین هستند. در نتیجه، رشد یک شبکه سالم و فعال پتانسیل دریافت پاداش‌های نمایی را دارد. چه یک پروفایل شخصی داشته باشید یا یک صفحه پویا، لازم است پروفایل خود را تا حد امکان به طور کامل پر کنید و همیشه آن را آپدیت کنید. (طبق گفته لینکدین، صفحات با اطلاعات کامل هر هفته ۳۰ درصد بازدید بیشتری دارند!)

کانکشن‌های خود را نیز بیشتر کنید. (افرادی که می‌شناسید یا فکر می‌کنید به حوزه کاری شما علاقه دارند را در شبکه ارتباطی خود قرار دهید). اگر صفحه یک شرکت را مدیریت می‌کنید؛ کارمندان را تشویق کنید تا نشان دهند که در شرکت شما کار می‌کنند و از هشتگ شرکت شما استفاده می‌کنند. دیگران را دنبال کنید و فالوور جذب کنید (فالو کردن در فضای لینکدین با کانکشن زدن متفاوت هستند).

در گروه‌های لینکدین شرکت کنید یا گروه خود را میزبانی کنید. به مکالمات بپیوندید و به طور کلی در شبکه فعال باشید. مطمئن شوید که صفحه شما برای عموم قابل بازدید است. صفحات LinkedIn خود را در وب سایت خود و در سایر فضاهای مناسب (به‌عنوان‌مثال، کارت ویزیت، خبرنامه، امضای ایمیل و…) تبلیغ کنید. تنظیم URLهای سفارشی برای این کار مفید است. می‌توانید لوگوهای مناسب را در کنار URL  لینکدین خود  قرار دهید. تمام این راه‌ها به شما کمک می‌کند تا در فضای لینکدین بهتر دیده شوید.

8.     فرمت‌های جدید را برای تولید محتوا امتحان کنید.

هر زمان که لینکدین فرمت جدیدی را منتشر می‌کند، الگوریتم معمولاً آن را تقویت می‌کند. پس آزمایش کنید! بهترین کار این است از آخرین آپشن‌ها استفاده کنید تا لینکدین به شما توجه بیشتری نشان دهد. از لینکدین لایو گرفته تا مقالات لینکدین گرفته تا اسلایدهای لینکدین؛ وقتی برای اولین بار منتشر می‌شوند؛ برای الگوریتم لینکدین ارزشمندتر هستند.

9.     از LinkedIn Analytics استفاده کنید.

از آنالیزهای لینکدین برای استراتژی محتوایی خود استفاده کنید. می‌توانید از هر روشی که توجه مخاطبانتان را به خودش جلب کرد استفاده کنید تا بیشتر دیده شوید و الگوریتم لینکدین هم به شما بیشتر ارزش دهد. استفاده از LinkedIn Analytics یا Hootsuite Analytics به شما کمک می‌کند تا محتوای بهتری در فضای لینکدین منتشر کنید.

10.     محتوایی مناسب LinkedIn بسازید.

کاربران در لینکدین هستند تا بخشی از دنیای حرفه‌ای باشند. هنگام ایجاد پست‌های خود باید این را در نظر بگیرید. اینجا جایی نیست که بتوانید ویدئوی جشن تولد حیوانات خانگی‌تان را به اشتراک بگذارید و از مردم انتظار داشته باشید که به آن اهمیت دهند. در عوض، تمرکز خود را روی محتواهای حرفه‌ای نگه دارید.

“پست‌هایی که جرقه مکالمات و بحث‌های جذاب را ایجاد می‌کنند، پست‌هایی هستند که برای رشد و پیشرفت شغلی شما مفید هستند.”

لیندا لئونگ

چگونه صفحه کسب و کار خود را ارتقا دهیم؟

 • فلسفه فرهنگ شرکت خود را تبلیغ کنید.
 • لحظات پشت صحنه در دفتر خود را به اشتراک بگذارید.
 • نکاتی از یک کنفرانس الهام بخش را منتشر کنید.

نیازی نیست که حال و هوای شما در لینکدین یک شرکت رباتیک کاملاً بی‌رحم باشد. اصالت، انسانیت و شوخ طبعی بیش از حد مورد استقبال قرار می‌گیرند و باعث می‌شود مورد توجه الگوریتم لینکدین هم قرار بگیرید.

لینکدین، پلی برای موفقیت در میان حرفه‌ای‌ها

در لینکدین باید تخصص خود را به رخ بکشید تا هم کاربران و هم الگوریتم لینکدین به شما بها بدهد. شناخت الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی به شما کمک می‌کند تا محتوایی کاربردی و اصولی برای مخاطب بنویسید و منتشر کنید و شهرت در میان حرفه‌ای‌ها را برای خودتان رقم بزنید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دیگر مطالب
ارتباط در
اینستاگرام
توی اینستاگرام، سعی می‌کنیم نکات سئو رو مختصر بگیم. این پیج هم برای محتوانویسان خوبه هم برای سئوکارای عزیز!
ارتباط در
تلگرام

توی تلگرام همیشه آنلاین هستیم. شما هرجا راحتید ما میایم اونجا!✌🏼

__________________

پیشنهاد می‌کنم برای گفتگو توی تلگرام از داخل گوشی روی دکمه کلیک کنین!

ارتباط در
واتس‌اپ

ما بیشتر توی واتس‌اپ با مشتریان در ارتباطیم و دریافت و تحویل پروژه ها از این بستر انجام میشن.

همینطور با نویسنده‌های محترم هم اینجا چت می‌کنیم اما توی ترلو کار رو مدیریت می‌کنیم.

__________________

پیشنهاد میکنم از داخل گوشی روی دکمه شروع کلیک کنید!

گفتگوی آنلاین در سایت

اگه درحال حاضر دوست ندارین هویت شما فاش بشه؛ می‌تونین با کلیک روی دکمه گفتگو (پایین – راست) با ما روی بستر سایت نقطه ویرگول گفتگو کنید!