محتوای صفحه محصول باید چند کلمه باشد؟

صفحه محصول چند کلمه باشد؟
فهرست مطالب

استراتژی تولید محتوای صفحه محصول یکی از پر چالش ترین قسمت های بازاریابی محتوا به شمار می‌رود. اینکه محصول را چطور بنویسیم و چه تعداد کلمه برای آن بنویسیم تا منجر به فروش شود، همواره یکی از دغدغه های اصلی مدیران دیجیتال مارکتینگ و صاحبان کسب و کار به شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چک لیست اساسی آشنا کنیم که با تکمیل آن تعداد دقیق کلمات محتوا را بتوانید شناسایی کنید.

محتوای صفحه محصول باید چند کلمه باشد؟

اینکه محتوای محصول باید چند کلمه باشد و یا حجم آن چه مقداری باشد؛ به عوامل گوناگونی بستگی دارد. نکته حائز اهمیت این است که محتوا باید از 300 کلمه بیشتر باشد تا از نظر گوگل ارزشمند به شمار برود و شما را در جایگاه رقابت با وب سایت‌های مشابه قرار دهد. البته که هر چه تعداد کلمات بالاتر رود ارزش محتوا از نظر گوگل بیشتر خواهد بود اما این موضوع تنها معیار برای افزایش نرخ فروش نیست. از طرفی سئو صفحه محصول به عوامل متعدد دیگری نیز بستگی خواهد داشت. از طرفی همواره به علت محدودیت های زمان و بودجه، نمی‌توان محتوای طولانی برای وب سایت تولید کرد. با این تفاسیر بهتر است بدانید که در هر شرایطی چند کلمه برای صفحه محصول محتوا تولید کنید. در ادامه به بررسی عوامل مؤثر بر انتخاب تعداد کلمات محتوای صفحه محصول خواهید پرداخت.

عوامل اثر گذار بر حجم محتوای محصول

همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، عوامل زیادی بر انتخاب تعداد کلمات محتوای صفحه تأثیر گذار است که در این جا به مهم‌ترین عوامل آن اشاره خواهیم کرد.

صفحه محصول

عمومی یا اختصاصی بودن محصول

برخی از محصولات مخاطب هدف بسیار گسترده‌ای دارند و بیش از 40 درصد جمعیت مورد نظرشان را در بر می‌گیرند. برای مثال می‌توانیم به محصولات غذایی، پوشاک، آرایشی و بهداشتی اشاره کنیم. این لوازم که مصرفی هستند و در بازه های زمانی کوتاه مجدداً خریداری می‌شوند؛ توجه افراد زیادی را به خود جلب می‌کنند و احتمالاً در این خصوص رقبای زیادی خواهید داشت. برای همین بهتر است تعداد کلمات محصولات این محتواها کمتر از 700 کلمه نباشد.

در مقابل برخی محصولات برای قشر خاصی از جامعه تولید می‌شوند. برای مثال کتاب های دانشگاهی، لوازم اتاق عمل یا آزمایشگاه و… . این محصولات تخصصی، معمولاً بازاری به داغی بازار محصولات عمومی ندارد و طبیعتاً رقبای کمتری نیز در این حوزه‌ها حضور دارند. در نتیجه با نوشتن محتواهای کوتاه‌تر و حدوداً 500 کلمه می‌توانید نتیجه مطلوب بگیرید.

در نظر گرفتن پخش کنندگان محصول

گاهی اوقات شما به عنوان مرجع و تنها پخش کننده محصول حضور دارید به طوری که تولید و عرضه محصول، صفر تا صد برعهده خودتان است. در این صورت شما عملاً رقیبی ندارید و تعداد کلمات در حدی که مخاطب را مجاب به خرید محصولات کنید، کفایت می‌کند. چرا که رقیبی در بازار وجود ندارد که بخواهید از نظر تعداد آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

گاهی نیز به عنوان پخش کننده محصولات یک برند عمل می‌کنید. در این صورت احتمالا پخش کننده های دیگری نیز وجود دارند که به فروش محصولاتی دقیقاً مشابه با محصول شما می‌پردازند. در نتیجه بالاتر بودن رتبه شما در نتایج گوگل، می‌تواند یک برگ برنده برای شما و وب سایتتان باشد. بهرحال بهتر است تعداد کلمات خود را بر این اساس تنظیم کنید.

بررسی وب سایت رقبا

بررسی وب سایت رقبا یک دید کلی به شما خواهد داد که لازم است چند کلمه محتوا تولید کنید. پیشنهاد ما این است که از میانگین محتواهای صفحه محصول رقبایتان حدود 200 الی 300 کلمه بیشتر تولید محتوا کنید. البته فراموش نکنید که این کار تنها یکی از صدها تکنیک سئو وب سایت است و تنها با انجام این کار نباید منتظر نتایج شگفت انگیز باشید. اما رعایت کردن آن می‌تواند یک برگ برنده باشد.

رفتارشناسی مشتری

شناخت مشتری، اساسی‌ترین عامل فروش است. اگر شما یک وب سایت فروش کتاب دارید، اگر 3000 کلمه محتوا هم تولید کنید، مخاطبتان می‌خواند. چرا که مخاطب شما فردی علاقه‌مند به مطالعه است. اما اگر وب سایت فروش باتری ماشین دارید، مخاطب شما احتمالاً فقط دنبال دانستن نوع باتری، آمپر، برند، قیمت و ویژگی‌های دیگر باتری است و نیازی ندارد محتوایی بیش از 500 کلمه بخواند.

تعداد کلمات موجود در عبارت کلیدی محصول

هر چه تعداد کلمات موجود در عبارت کلیدی بیشتر باشد، رقابت در آن کمتر است و احتمالاً جایگاه شما سریع‌تر تثبیت می‌شود. در نتیجه نیازی به تولید محتواهای طولانی برای جلب توجه در گوگل نخواهید بود. اما اگر عبارت کلیدی محصول شما دو یا سه کلمه‌ای است؛ ترجیحاً محتوای طولانی‌تری در صفحه محصول خود قرار دهید.

استراتژی تعداد کلمات محتوای محصول در تیم نقطه ویر‌گول

استراتژیست های محتوای تیم نقطه ویرگول، با بررسی دقیق آیتم‌های ذکر شده و در نظر گرفتن بودجه شما، تعداد کلماتی که باعث نتیجه می‌شوند را در اختیارتان قرار خواهند داد. جهت سفارش محتوای محصول می‌توانید از طریق راه های ارتباطی وب سایت نقطه ویرگول اقدام کنید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دیگر مطالب
ارتباط در
اینستاگرام
توی اینستاگرام، سعی می‌کنیم نکات سئو رو مختصر بگیم. این پیج هم برای محتوانویسان خوبه هم برای سئوکارای عزیز!
ارتباط در
تلگرام

توی تلگرام همیشه آنلاین هستیم. شما هرجا راحتید ما میایم اونجا!✌🏼

__________________

پیشنهاد می‌کنم برای گفتگو توی تلگرام از داخل گوشی روی دکمه کلیک کنین!

ارتباط در
واتس‌اپ

ما بیشتر توی واتس‌اپ با مشتریان در ارتباطیم و دریافت و تحویل پروژه ها از این بستر انجام میشن.

همینطور با نویسنده‌های محترم هم اینجا چت می‌کنیم اما توی ترلو کار رو مدیریت می‌کنیم.

__________________

پیشنهاد میکنم از داخل گوشی روی دکمه شروع کلیک کنید!

گفتگوی آنلاین در سایت

اگه درحال حاضر دوست ندارین هویت شما فاش بشه؛ می‌تونین با کلیک روی دکمه گفتگو (پایین – راست) با ما روی بستر سایت نقطه ویرگول گفتگو کنید!