طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی | قیمت چاپ بروشور تهران

چاپ بروشور تهران
فهرست مطالب

بروشور تبلیغاتی نوعی سند است که در سایزهای متفاوت طراحی و تولید می‌شود. از بروشور برای تبلیغ محصولات، خدمات و… استفاده می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بروشور، یکی از برترین روش‌های تبلیغات محیطی است و نرخ بازگشت سرمایه در آن بسیار بالاست. برای همین خوب است درباره آن اطلاعاتی بدست آورید و در صورت نیاز به چاپ بروشور برای برندتان بپردازید.

بروشور چیست؟

بروشور نوعی سند چاپ شده به شمار می‌رود که به منظور اهداف تبلیغاتی جهت معرفی یک سازمان، شرکت، خدمات و محصولات آن یا برای اطلاع رسانی در خصوص یک محصول به شمار می‌رود. مخاطب هدف اصلی بروشورهای یک مجموعه، معمولاً افراد عادی یا مشتریان بالقوه آن هستند. بروشورها انواع مختلفی دارند مانند بروشور کاغذی، بروشور دیجیتالی و… . جالب است بدانید اگرچه روز به روز استفاده از روش‌های نوین بازاریابی رواج بیشتری پیدا می‌کند، با این حال هنوز هم چاپ بروشور کاغذی، مشهورترین روش برای استفاده از برشور در کشور ایران به حساب می‌آید.

کاربرد بروشور

بروشور کاربردهای گسترده‌ای دارد. از آنجا که هزینه آن نیز بسیار پایین است، روشی به شمار می‌رود که در شرایط بسیاری اولین گزینه برای تبلیغات به حساب می‌آید. برای مثال، تصور کنید که یک شرکت دارویی دارید، از آنجا که تبلیغات برای شرکت‌های دارویی ممنوع است باید از روش‌های خلاقی برای جذب مخاطب استفاده کنید. یکی از محبوبترین روش‌های جذب مخاطب، چاپ بروشور دارو است. در این بروشورها که معمولاً همراه با قرص و شربت‌های یک برند دارویی عرضه می‌شود، نوع مصرف دارو، عوارض جانبی آن و… معرفی می‌شود. اگر چه ممکن است در این زمینه چاپ بروشور تبلیغاتی نباشد؛ اما داروسازان و دکتر‌های داروخانه برند شما را به خاطر می‌سپارند و شانس همکاریتان با آن‌ها بالاتر خواهد رفت.

مثالی که در بالا زدیم، فقط یکی از کاربردهای بروشور تبلیغاتی بود. در حالی که بروشور نوعی محتوای آفلاین خواهد بود که روی یک کاغذ پرینت می‌شود و به دست مخاطبان هدفمند می‌رسد. برای مثال اگر محصولات آرایشی بهداشتی تولید یا عرضه می‌کنید، با ارسال یک بروشور ساده کنار خرید مشتریان، می‌توانید سایر محصولاتتان را نیز معرفی کنید.

اگر یک سایت فروش کتاب اینترنتی دارید، می‌توانید در یک بروشور، خلاصه پنج کتاب در ژانر کتابی که مخاطبتان خریداری کرده است قرار دهید. اگر هر مخاطب فقط به یکی از کتاب‌های معرفی شده علاقه‌مند شود (که بسیار بعید است همه آن‌ها را انتخاب نکند!) سود شما دوبرابر خواهد شد. در حالی که برای تهیه یک بروشور شما کمتر از ۱درصد سود آن کتاب هزینه کرده‌اید.

مراحل طراحی و چاپ بروشور

حال که با بروشور و کاربردهایش آشنا شدید، بهتر است درباره مراحل طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی نیز اطلاعاتی به دست آورید. در ادامه‌ی این بند، تمام آنچه لازم است درباره داشتن یک تبلیغات موفق با بروشور بدانید را برایتان خواهیم نوشت:

برنامه ریزی برای مسیر

قبل از هر چیزی باید مسیر خودتان را مشخص کنید. برای این کار ابتدا باید به سؤالات زیر پاسخ دهید:

 1. مخاطب این بروشور چه کسی است؟
 2. محتوای این بروشور درباره چیست؟
 3. پیام بروشور برند ما قرار است چه باشد؟
 4. این بروشور چگونه باید به دست مخاطب برسد؟

نوشتن محتوا

بعد از این که به سؤالات بالا پاسخ دهید، یک دید کلی خواهید داشت و می‌دانید تا حدی باید چه کارهایی انجام دهید. بر اساس جواب این سؤالات، باید محتوای متنی بروشور خود را آماده کنید. برای مثال تصور کنید برای یک شرکت آرایشی قصد دارد یک تبلیغات بروشوری داشته باشد. به این ترتیب جواب سؤالات خود را به صورت زیر نوشته است.

 1. مخاطب این بروشور چه کسی است؟ کسانی که محصول رژ لب ما را خریده‌اند.
 2. محتوای این بروشور درباره چیست؟ از آنجا که رژلب‌های ما ارزان و نسبتاً باکیفیت است قصد داریم سایر محصولات ارزان و نسبتاً باکیفیت خود را معرفی کنیم؛ مثل ریمل، رژگونه و پالت سایه کوچک
 3. پیام بروشور برند ما قرار است چه باشد؟ قرار است چند محصول که احتمال می‌دهیم توجه این مخاطبان را به خود جلب کند در بروشور معرفی کنیم. همچنین باید مطلبی در خصوص برند، مزیت رقابتی و خدمات آن معرفی شود.
 4. این بروشور چگونه باید به دست مخاطب برسد؟ باید در جعبه هر رژلب یک عدد از بروشورها قرار دهیم.

حال با پیدا کردن جواب سؤالات پایه‌ای، به راحتی می‌دانیم که قرار است چه مطلبی را در بروشور خود بنویسیم. توجه داشته باشید که اگرچه سایز مطلب در بروشور بسیار کم است و می‌توانیم تعداد قابل قبولی از کلمات را در آن بنویسیم اما باز هم محدودیتی داریم و بهتر است از اضافه‌گویی پرهیز کنیم. اما با توجه به مثال بالا، چطور باید مطلب بروشور خود را بنویسیم؟

ابتدا برای هر یک از محصولاتی که قرار است معرفی کنیم یک بند مطلب می‌نویسیم و به وجه تشابه محصول معرفی شده (مثلاً ریمل) و محصول خریداری شده (در اینجا رژلب) اشاره می‌کنیم. یک صفحه از ابتدای بروشور را به لوگو و شعار تبلیغاتی اختصاص می‌دهیم و یک صفحه را نیز به محصولات، مزیت‌های رقابتی و آنچه مخاطبانتان را ترغیب به خرید بیشتر می‌کند اختصاص دهید.

طراحی بروشور تبلیغاتی

در مرحله بعد که پیش نویس بروشور آماده شد، وقت انتخاب تصاویر و طراحی بروشور است. حتی اگر مطلب بروشور را خودتان نوشتید، پیشنهاد می‌کنیم طراحی را به دست یک طراح متخصص بسپارید تا جلوه‌های بصری کار توسط یک شخص حرفه‌ای پیش برود. این مرحله، مهم‌ترین مرحله برای چاپ بروشور تبلیغاتی کاربردی و سودآور است.

چاپ بروشور تبلیغاتی

بعد از اینکه مراحل تدوین و طراحی بروشور را به پایان رساندید، وقت چاپ آن می‌رسد. برای این کار لازم است با یک چاپخانه معتبر در ارتباط باشید تا کار چاپ بروشور را برایتان انجام دهد. در ادامه نکاتی را به شما خواهیم گفت که دانستن آن باعث می‌شود فرایند چاپ را به آسانی پشت سر بگذارید.

انواع کاغذ برای چاپ بروشور

اولین نکته‌ای که هنگام مراجعه به چاپخانه اهمیت زیادی پیدا می‌کند، شناخت انواع کاغذ برای چاپ بروشور است. شما باید به خوبی انواع کاغذهایی که برای این کار استفاده می‌شوند را بشناسید تا با در نظر گرفتن نیاز برندتان دست به بهترین انتخاب بزنید.

کاغذ تحریر

کاغذ تحریر

کاغذ تحریر، همان کاغذ معمولی و ماتی است که از آن برای نوشتن استفاده می‌شود. این کاغذها مزیت و معایب مخصوص به خودشان را دارند که خوب است قبل از انتخاب آن را در نظر داشته باشید. برای مثال این کاغذ بسیار ارزان است و اگر قصد چاپ بروشور ارزان قیمت را دارید، انتخاب این کاغذ بسیار مناسب است. همچنین به علت حجم کمتر و قابلیت تا خوردن بیشتر، می‌تواند گزینه مناسبی برای بسته بندی در جعبه‌های کوچک باشد. با این حال این کاغذ ممکن است کیفیت برند شما را زیر سؤال ببرد چرا که بی‌کیفیت‌ترین کاغذی است که برای چاپ هر نوع تبلیغاتی می‌توان از آن استفاده کرد.

کاغذ گلاسه مات

کاغذ مات

کاغذهای گلاسه، گزینه‌های مناسب‌تری نسبت به کاغذهای مات برای چاپ بروشور هستند. چرا که جلوه آنها بسیار زیاد است، رنگ‌ها را زنده و باکیفیت نشان می‌دهند و اعتبار برند را بسیار بالاتر می‌برد. کاغذ گلاسه مات، مناسب بروشورهایی است که در طراحی آن از رنگ‌های روشن و طرح های مینیمال استفاده شده باشد.

کاغذ گلاسه براق

کاغذ گلاسه

در مقابل کاغذ گلاسه مات، کاغذ گلاسه براق را داریم. همان‌طور که حدس می‌زنید؛ تنها تفاوت گلاسه مات و براق، نوع روکشی است که روی کاغذ کشیده می‌شود. توجه داشته باشید که کاغذهای گلاسه براق، بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند و مخاطبان بیشتری را به سوی برندتان روانه خواهند کرد. همچنین اگر در طراحی بروشورتان از رنگ‌های تیره استفاده کرده باشید، کاغذ گلاسه براق بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

انواع چاپ بروشور بر اساس تعداد و نوع چاپ

اگر قصد سفارش چاپ بروشور را دارید، بعد از مراحلی که گفتیم باید تیراژ بروشورهای خود را مشخص کنید. به طور کلی برای اینکه قیمت چاپ بروشور مقرون به صرفه باشد، باید تعداد بروشورهای خود را در نظر بگیرید و سپس یکی از دو چاپ زیر را برای این کار انتخاب کنید.

چاپ افست بروشور

چاپ افست

چاپ افست نوعی از انواع چاپ است که در آن رنگ‌ها با غلتک روی صفحات فلزی یا به اصطلاح زینک قرار می‌گیرند. این روش مناسب چاپ در تعداد بالا است و اگر قصد دارید تعداد زیادی بروشور داشته باشید بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

چاپ بروشور دیجیتال

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال، چاپی مدرن و فوری است و به شما این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت تعداد، بروشورهای خود را چاپ کنید. همچنین مشکلات چاپی در این روش قابل اصلاح است و می‌توانید ابتدا یک عدد را  چاپ کنید و اگر ایرادی نداشت، تعداد مورد نظر را پرینت کنید.

نکاتی برای داشتن یک بروشور زیبا

گاهی داشتن یک بروشور زیبا، می‌تواند ارزش‌های برندتان را به رخ بکشد، برای مثال اگر محصولات مراقبت پوست تولید می‌کنید، در کار مد و لباس هستید، یا یک آرایشگاه زنانه دارید، بسیار مهم است که در تمام قسمت‌های تبلیغاتی خود زیبایی را به رخ بکشید. برای همین در کمپین تبلیغات با بروشور نیز باید زیبایی را بسیار مهم بدانید. در ادامه نکاتی برای زیبا بودن بروشورتان ارائه خواهیم داد.

 • از رنگ‌های ملیح برای بروشور خود استفاده کنید.
 • فونت رسمی برای این کار انتخاب کنید تا جدیت برندتان را نشان دهید.
 • از تصاویر باکیفیت استفاده کنید.
 • چاپ بروشور کوچک، می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد تا ظرافت کسب و کار خود را به رخ بکشید.

قیمت چاپ بروشور تبلیغاتی

تعرفه چاپ بروشور به عوامل زیادی بستگی دارد که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نحوه چاپ بروشور (افست یا دیجیتال)
 • تعداد بروشورها
 • نوع و قیمت روز کاغذ
 • استفاده از خدمات دیگر (نوشتن محتوای بروشور، طراحی آن و…)

توجه داشته باشید که به علت نوسانات قیمت کاغذ، هزینه چاپ بروشور بسیار متغیر خواهد بود و برای انکار بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خدمات چاپ بروشور فوری در سراسر ایران

ما در آژانس تبلیغاتی نقطه ویرگول، صفر تا صد مراحل چاپ بروشور را برایتان انجام خواهیم داد. ابتدا با برگزاری یک جلسه نیازسنجی برندتان را انجام خواهیم داد و سپس یک پروپوزال تبلیغاتی با بروشور برایتان خواهیم نوشت. در مرحله بعد طراحی  را آغاز خواهیم کرد و مقرون به‌صرفه‌ترین چاپخانه چاپ بروشور را برای پرینت انتخاب می‌کنیم. تمام تلاش ما در نقطه ویرگول این است که با صرف کمترین هزینه، شما را به بیشترین بازدهی برسانیم. همچنین اگر در شهری غیر از تهران هستید، نگران نباشید. می‌توانیم با برقراری تماس، روند تبلیغات را پیش ببریم و بعد از چاپ بروشورها، سفارشتان را به دستتان برسانیم. زمان بندی ارسال بروشورها را در ادامه برایتان خواهیم نوشت.

شهر مدت زمان ارسال
چاپ بروشور تهران ارسال 24 ساعته
چاپ بروشور اصفهان ارسال 24 ساعته
چاپ بروشور اهواز ارسال 48 ساعته
چاپ بروشور اراک ارسال 48 ساعته
چاپ بروشور تبریز ارسال 48 ساعته
چاپ بروشور مشهد ارسال 48 ساعته
چاپ بروشور شیراز ارسال 48 ساعته
چاپ بروشور در کرج ارسال 24 ساعته
چاپ بروشور قم ارسال 24 ساعته

 

 

خدمات چاپ بروشور نقطه ویرگول

در این مطلب تلاش کردیم تا هر آنچه لازم است برای داشتن یک بروشور تبلیغاتی بدانید به شما آموزش دهیم. ما در آژانس مارکتنیگ نقطه ویرگول، همواره در تلاش بوده‌ایم تا تبلیغاتی مقرون به صرفه و کارآمد برای کسب‌وکارهای ارزشمندی که با ما همکاری می‌کنند طراحی کنیم. اگر قصد دارید تبلیغات بروشوری خود را به افراد حرفه‌ای بسپارید، همین حالا با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دیگر مطالب
ارتباط در
اینستاگرام
توی اینستاگرام، سعی می‌کنیم نکات سئو رو مختصر بگیم. این پیج هم برای محتوانویسان خوبه هم برای سئوکارای عزیز!
ارتباط در
تلگرام

توی تلگرام همیشه آنلاین هستیم. شما هرجا راحتید ما میایم اونجا!✌🏼

__________________

پیشنهاد می‌کنم برای گفتگو توی تلگرام از داخل گوشی روی دکمه کلیک کنین!

ارتباط در
واتس‌اپ

ما بیشتر توی واتس‌اپ با مشتریان در ارتباطیم و دریافت و تحویل پروژه ها از این بستر انجام میشن.

همینطور با نویسنده‌های محترم هم اینجا چت می‌کنیم اما توی ترلو کار رو مدیریت می‌کنیم.

__________________

پیشنهاد میکنم از داخل گوشی روی دکمه شروع کلیک کنید!

گفتگوی آنلاین در سایت

اگه درحال حاضر دوست ندارین هویت شما فاش بشه؛ می‌تونین با کلیک روی دکمه گفتگو (پایین – راست) با ما روی بستر سایت نقطه ویرگول گفتگو کنید!